alt

Poznaj Kingę Pienińską

Naturalna woda mineralna klasy Premium.
Z ponad 100-letnią tradycją.

Czerpana jest ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego, w obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej, działającej jak naturalny filtr.
Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia wprost ze źródła do butelki, zachowując wszystkie walory stworzone przez naturę.

alt

Superior Taste Award 2023

Za swój wyrazisty, orzeźwiający, górski smak Kinga Pienińska została wyróżniona trzema gwiazdkami Superior Taste Award.

Superior Taste Award to wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane przez International Taste & Quality Institute (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli, zrzeszający niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów, którzy są opiniotwórczymi liderami w dziedzinie smaku.

Kinga Pienińska wyróżniona

Superior taste AWARD

nagroda przyznana przez niezwykle prestiżowy,
Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości w Brukseli (iTQi) International Taste & Quality Institute, zrzeszający Szefów Kuchni Sommelierów za wysoką jakość i wyśmienity smak naturalnej wody mineralnej „Kinga Pienińska”.

Złote Godło w konkursie
Najwyższa Jakość QualityI

podczas VI edycji największego konkurs jakościowego
w Polsce pod patronatem Ministerstwa Rozwoju
Regionalnego, Klubu Polskiego Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Godło przyznane
za szczególną dbałość o najwyższą jakość, gwarantującą klientom otrzymywanie produktu na najwyższym poziomie.

Doceń polskie

wyróżnienie w czwartej edycji programu certyfikatem
promocyjnym „Doceń polskie”oraz tytułem TOP PRODUKT za szczególne walory jakościowe i smakowe dla naturalnej wody mineralnej „Kinga Pienińska”.

Dobra marka 2010

certyfikat przyznany za najwyższe spełnienie trzech kryteriów Jakość – Zaufanie – Renoma.

Najlepsze w Polsce

„The Best In Poland”, godło przyznane w konsumenckim konkursie jakości. „Kinga Pienińska” jest pierwszą wodą mineralną w Polsce, która otrzymała to wyróżnienie.

Laur Konsumenta 2006

nagroda przyznana w ogólnopolskim projekcie
konsumenckim, którego efektem jest wyłanianie
najpopularniejszych produktów i marek w kilkuset
kategoriach.

Jakość roku 2006

nagroda przyznana w programie organizowanym przez Redakcję Biznes Raport w Dzienniku Gazeta Prawna przy współpracy merytorycznej Polskiego Centrum Badań
i Certyfikacji S.A

Laur Konsumenta 2019

Grand Prix Laur Konsumenta jest specjalną nagrodą, przyznawaną markom, które rokrocznie, przez 3 lata z rzędu zostały wyróżnione czołową pozycją w plebiscycie. Dla klientów jest to potwierdzenie społecznego zaufania do nagrodzonego produktu.

alt

Górska woda z serca Pienin

Obszar Pienin był zawsze wolny od zanieczyszczeń cywilizacyjnych. To ekologiczna enklawa Europy.
Stąd pochodzi naturalna woda mineralna Kinga Pienińska.

Pieniny, poznaj je bliżej

Kinga Pienińska – co to za woda?

Naturalna

Pochodzi z podziemnych zasobów, które są dobrze odizolowane od zanieczyszczeń zewnętrznych. Ukształtowane przed wiekami struktury geologiczne chronią ją, działając jak naturalny filtr. To zapewnia jej pierwotną czystość pod względem chemicznym
i mikrobiologicznym.

Średniozmineralizowana

O średniej mineralizacji i zrównoważonym składzie magnezu, potasu i wapnia, można ją pić bez ograniczeń.

Pierwotnie czysta

Nieuzdatniana, pierwotnie czysta, czyli taka jaką stworzyła ją natura (z głębinowych źródeł trafia wprost do butelki, podlegając jedynie reżimowi kontroli mikrobiologicznej). Cecha unikalna,jeśli chodzi o wody butelkowane dostępne na rynku. Wiele wód nie nadaje się do bezpośredniego butelkowania ze względu na zawartość niepożądanych składników, np. żelaza lub siarkowodoru i z tego względu muszą być poddawane procesom odżelaziania lub ozonowania.
Kinga Pienińska nie wymaga poddawania takim procesom. Trafia do butelki wprost ze źródła, w czystej postaci, takiej jaką stworzyła natura.

Nagradzany smak

Trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2023 to wyróżnienie przyznane przez Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości w Brukseli, które otrzymała Kinga Pienińska, dzięki niepowtarzalnemu orzeźwiającemu smakowi wody mineralnej.
Doskonale dopełnia i podkreśla ona smak dań serwowanych w docenianych i prestiżowych hotelach i restauracjach na całym świecie.

Niskosodowa

Zdrowa i dobra dla serca. Rekomendacja prof. Dziadkowiaka z Kliniki Kardiochirurgii z Krakowa.

Górska

Jedyna naturalna woda mineralna z regionu Pienin i Podhala, należących do najczystszych gór Europy. Czerpana ze źródeł położonych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego, kontynuuje tradycję rozlewnictwa wód mineralnych z tego regionu, sięgającą 1849 roku.

 

Woda, która towarzyszy mi na co dzień

alt